8 kategori 10 haber 0 yorum

>> Saç Hastalıkları

Saç Diplerindeki Kaşıntı

Saç Diplerindeki Kaşıntı

Saç Diplerindeki Kaşıntı
Saç diplerindeki kaşıntının pek çok nedeni olabilir. Saç dökülmesi, saçın beyazlıyor oluşu, saç boyasının gelmesi gibi basit nedenlerin yanında alerjik reaksiyonlar ve daha başka ciddi rahatsızlıklar da bu kaşıntıya neden olabilir. Bu nedenle böyle bir sorununuz varsa dokturunuza danışmalısınız. Bütün bunların yanında ıslak saçla klimanın önünde durmak gibi basit nedenlerle de saç derinizi hastalandırmış olabilirsiniz. Bu tip saç diplerindeki kaşıntılar için sizlere vereceğimiz evinizde hazırlayabileceğiniz doğal formülleri uygulayabilirsiniz.
* 1 çorba kaşığı biberiye yağı, 1 çorba kaşığı üzüm sirkesi, 1 tatlı kaşığı tuz ve 4 tane dövülmiş aspirini karıştırın. Bu karışımı saç dibinize boya sürer gibi sürün. Saçlarınızı 2 saat bu şekilde bekletin. Ardından saçlarınızı durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayın.
* 1 tane yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı saf alkol, 1 çorba kaşığı hint yağı ve 1 çorba kaşığı tuzu karıştırıp saç diplerinize sürün. Saçlarınızı 2 saat bu şekilde bekletin. Ardından saçlarınızı durulayın.
* 5 tane dövülmüş aspirini maden suyu ile karıştırın. Karışımı saç diplerinize sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından saçlarınızı durulayın.

Yorumlar

Yorum Yok...

Yorum Yaz..